Tłumacz przysięgły języka SZWEDZKIEGO

MIW Warszawa

tel: 22 112 16 60

Język szwedzki

Egzamin na tłumacza przysięgłego

Tłumacze w SzwecjiEgzamin na tłumacza przysięgłego języka szwedzkiego podzielony jest na dwie części. By być tłumaczem przysięgłym obie części należy zdać, czyli uzyskać minimum 150 punktów (z 200 możliwych) z każdej części egzaminu.

By zostać tłumaczem przysięgłym, po zdaniu egzaminu, należy spełnić kilka wymogów prawnych, a następnie przystąpić do ślubowania, które organizuje Ministerstwo Sprawiedliwości...


Read more...

Tłumacz przysięgli w SzwecjiTłumacze przysięgli w innych krajach: Szwecja

Jak znaleźć tłumacza w Szwecji? Otóż należy się zastanowić, jakiego tłumacza potrzebujemy. Niestety sytuacja tłumaczy przysięgłych w Szwecji jest dosyć skomplikowana.

Na początek należy wybrać spośród tłumaczy tego, który jest uprawniony do określonego rodzaju tłumaczenia, czyli ustnego lub pisemnego. Kolejny wybór nastaje, gdy już wiemy w jakiej kombinacji językowej chcemy tłumaczyć. Tu znowu mamy wybór między tłumaczami, którzy wykonują przekłady na język szwedzki oraz na tych, którzy przekładają z języka szwedzkiego...

Read more...

Flaga szwedzka Szwedzi kojarzą się Polakom z blondynkami, IKEĄ i mrozem, a dobrze byłoby ich kojarzyć również z takich wynalazków jak: zamek błyskawiczny, segregator czy pasy bezpieczeństwa.

Alfabet szwedzki składa się z 32 liter, w tym z trzech tzw. znaków specjalnych (å, ä i ö)...

 

Read more...

tłumaczenia miw logo © 2009-2021, MIW. All Rights Reserved.